VENTE OG SE?

VENTE OG SE? : Tomas Colin Archer og Tage Pettersen sier nei til straksløsninger som kan besluttes lokalt, mener SVs May Hansen. (Foto Geir Hansen)

Kjøp bilde

Hva vil de gjøre for trafikkproblemer i Moss nå?

SV mener et midlertidig byggeforbud på Jeløy er nødvendig for å hindre økte trafikkproblemer til og fra Jeløy i Moss

Annonse
Annonse

Vi ønsker også et bedre kollektivtilbud for å avlaste trafikken over den ene brua vi har.

Facebook-knapp kommer her

Vi gikk til valg på gratis kollektivtrafikk for å løse trafikkproblemene til og fra øya som et strakstiltak. Hva sier de andre partiene i Moss?

Nei til alle straksløsninger – nei til det vi kan bestemme og gjøre lokalt.

Moss Arbeiderpartis leder Tomas Colin Archer sier til Moss Avis 30. desember at han mener løsningen er flere veiforbindelser og eventuelt tunnel til Jeløy. Det er greit å mene det, men når kommer de på plass? Hva gjør Ap for byen nå?

Ordfører Tage Pettersen er enig i at trafikkproblemene må løses, men at dette ikke er den rette måten å gjøre det på. Hva vil han gjøre for å løse trafikkproblemene nå?

Jeløy er et godt sted å bo, men ikke når køene til og fra øya og ferja står i stampe gjennom hele byen. Det er et stort miljøproblem. SV vil ikke si nei til videre utvikling på Jeløya når vi har fått på plass bedre kollektivtilbud, veiløsninger og flyttet ferjeleiet.

SV, ved Anders Rekaa, fremmet for mange år siden et forslag om tunnelforbindelse til Jeløy. Det ble møtt med massiv motstand.

Følg debatten på moss-avis.no

Takk til alle dere som har gitt positiv tilbakemelding på forslaget – SV vil kjempe videre for gode løsninger for byen vår!

Se moss-avis.nos temaside om Jeløy