Tor Olsen (til venstre) mener at våren kommer og kastet skoene før fotografering. Erik Jensen trådde mer varsomt.
Kjøp bildeBarbeint Beatles-hysteri
Beatles-tributen Det Betales lover å bringe våren til Moss lørdag.
Drammen-bandet, med mossing Erik "Caddy" Jensen på gitar, kom i fokus da de opptrådte i finalen i Polens Melodi Grand Prix i forrige måned.
Inntrengere
Polen var en blandet opplevelse. Det var veldig moro å bli tatt ut, det var gøy å delta, og vi skapte et voldsomt trøkk i salen. Men mottakelsen fra arrangørene var ufattelig dårlig. Vi følte oss som inntrengere. Stolte Polen hadde tydeligvis null lyst til å sende norske representanter til den internasjonale finalen i Moskva, sier Olsen og Jensen.
Skaper stemning
Sjumannsbandet Det Betales garanterer trøkk i salen og definitivt på scenen under konserten på Tivoli Amfi i Moss lørdag kveld.
Det blir en kveld i Beatles' ånd, med alt fra "I want to hold your hand" til "Penny Lane". Det blir allsang og det blir liveopptak av et par av låtene som vi vil ha med på den neste platen vår, forteller Tor Olsen og Erik Jensen.
Hysteriske
Duoen legger ikke skjul på at de er besatt av "lykkepillen" The Beatles.
Tor Olsen startet Det Betales i 1982 og Erik Jensen har siden 1983 vært aktiv i bandet i lange perioder. I 1984 reiste Tor og Erik London rundt og lette etter Paul McCartney. Uten å se snurten av ham. Nå som da er humøret på topp:
Vi går på ved 22-tiden lørdag kveld. Og vi regner med å holde på i 15 år til...