Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Elvira og Dyveke med fløyelsmyk innledning

Festivalklare

Elvira Nikolaisen (foran til venstre) og Dyveke Kuløy synger på Tivoli Amfi torsdag om én uke, noe Tony Fjærgård (bak fra venstre), Jørgen Lauritzen, Ole Christian Lien og Christer Engen har store forventninger til.
Bestill bildet Kjøp bilde


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

«Stille før stormen» heter konserten når Festivalen Sin åpnes med hvite duker, rødvin og myke låter på Tivoli Amfi om én uke.

Fredagen og lørdagen på Parkteatret er forbeholdt de harde gutta i The Cumshots, Electric Eel Shock og Backstreet Girls.
Torsdag er det derimot gjort plass myke kvinnerøster:
Elvira Nikolaisen med flygel, «Garness» med tvillingsøstrene Hildegunn Garness Reigstad og Ingelin Reigstad Norheim fra Bergen og mossekvinnen Dyveke Kuløy med bandet Cellar Door.

Kosekveld. – Vi hadde en myk start i fjor og ville gjøre den enda mykere i år. I stedet for at publikum står på et betonggulv, som de gjorde i Momentum kunsthall i fjor, kan de benke seg ned ved hvite duker og med masse rødvin på Tivoli Amfi, sier Tony Fjærgård, og fortsetter:
– Elvira var med på fjorårets åpning. Og da hun var på Showbizquiz på Tivoli Amfi ved påsketider, ble hun så betatt av lokalet at hun fikk lyst til å være med å arrangere en kosekveld.

Intimt og fint. – Tivoli Amfi er utrolig flott. Folkene der er sjenerøse og det er en selvfølge at lokalene må brukes, sier Elvira, som lover en annerledes konsert fra hennes side med låter hun har laget selv og andres låter som hun liker spesielt godt.
– Jeg vil gjøre det intimt og fint, sier Elvira som mener å være i musikalsk slekt med kvinnene som følger etter henne på scenen utover kvelden.
«Mindblowing». – Jeg er veldig fan av Garness. De leverer fantastisk bra «stuff». Så «mindblowing»! Jeg hørte dem på en kristen kafé i Oslo. Det var litt for mye lys i lokalet til å sette stemningen. Men da de satte i gang, var det en sitring i lokalet fra første stund, sier Nikolaisen, før hun beskriver Dyveke Kuløy som «utrolig ‘passionate’ og bra».

Helga på harding. Dyveke takker mildt for godordene og forteller at hun skal opptre med egenskrevne låter sammen med tre av de fem som er med henne i bandet Cellar Door:
Jostein Austvik på trommer, Alexander Snellingen Ormvold på bass og Rygge-kvinnen Helga Guren på hardingfele og muligens klokkespill.
I tillegg er det meget mulig at Elvira tar en duett med både forloveden Christer Engen og med Dyveke.

Roser Parkteatret as. Tony Fjærgård er fornøyd med å ha Elvira med på laget. Det gjorde at Garness takket ja allerede på første forespørsel.
Og Tony er mer enn tilfreds med Parkteatret as.
– Jeg er ekstremt godt fornøyd med å ha fått til et så bra samarbeid med folkene på Parkteatret og Tivoli Amfi. I fjor var det mye arbeid med å ha festivalen i Momentum-lokalene. I år er det meste klart når vi kommer, sier Fjærgård.
På vegne av Festivalen Sin er han også veldig glad for å ha fått akkurat de han ville til høstens festival, som fortsetter med Skambankt 23. oktober og Sivert Høyem 12. november.

Publisert torsdag 24. september 2009 kl. 00:00.
Sist oppdatert torsdag 24. september 2009 kl. 00:00.

Annonse

Kommentarer



» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


Snarveier

TV Guiden TV Guiden

Sjekk hva som går på TV i kveld og fremover... »

Bildegalleri Bildegalleri

Bildegalleri fra kulturbegivenheter... »

Kulturkalender Kulturkalender

Se hva som skjer i Mossedistriktet... »

moss avis tv Se lokale videoer

Se videoer fra ma.tv her.

September
Uke Ma Ti On To Fr
35     1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30      
40              
Thursday 02.09
Thursday 02.09
Thursday 02.09
Thursday 02.09
Thursday 02.09

+ Se alle oppføringer

Filmtrailer: Micmacs - Det glade vanvidd

Filmtrailer: Varg Veum - Skriften på veggen

Filmtrailer: Armadillo

Se flere videoer

Kultur på tv/radio

NRK 1: 21:30 Debatten
Radio Norge: 22:15 Kultur
P2: 22:20 Mytekalender
SVT 2: 22:35 Kulturnyheterna
P2: 23:03 Bok i P2

» Gå til TV Guiden

Annonse