Teaterkråkene med Mio Min Mio på Parkteatret Fra vesntre: Alexander Gåsbakk, Christian Ruud Sollie og Sverre Breivik

Kjøp bilde

Søker teaterkråker

Førstkommende torsdag arrangerer Teaterkråkene audition for nye, teaterinteresserte medlemmer.

Annonse
Annonse

I fjor konkurrerte nesten 50 personer om plass i teatergruppa, som hver høst setter opp store forestillinger på Parkteatret. Deltagerne er mellom 10 og 18 år.
Premiere for årets forestilling blir fredag 24. oktober. Hvilket stykke det blir er foreløpig en hemmelighet.
– Vi kan røpe at det er en kjent og kjær historie, men at stykket vil framstå med nyskrevet manus og helt ny musikk spesielt skrevet for Teaterkråkene, sier styremedlem Gisle Haakonsen.
Han kan fortelle at de to siste årene har vært suksessrike år for Teaterkråkene.
– Både Kvitebjørn Kong Valemon i 2006 og Mio, min Mio (bildet) i 2007 ble både kunstneriske suksesser og publikumsvinnere. I januar 2008 ble teatergruppa tildelt Moss kommunes kulturpris for 2007.

 

Kommenter saken

comments powered by Disqus

Mest kommentert