Moss AvisNyheter
Advokaten med plan og bygningsloven som spesiale, har avlevert en 10 sider lang vurdering som nå skal være sendt til Fylkesmannen.
Advokaten skriver blant annet dette om Son havn nord:
«Det er gjort til dels grove feil ved behandlingen både av reguleringsplanen og byggeanmeldelsen. Tillatelsene slik de er godkjent, strider mot gjeldende regulering og de forutsetninger som har vært lagt til grunn under reguleringsbehandlingen. Feilene er av en slik karakter at byggetillatelsene må anses som ugyldige. Særlig alvorlig er det at avviket fra reguleringsplanen fremstår så vidt betydelige at de underliggende krav til samråd og medvirkning er tilsidesatt. Konsekvensene er at man har fått godkjent en byggesak i strid med kravene til estetikk og tilpasning. Det er særdeles uheldig i et sårbart bygningsmiljø som Son.»
Advokat Skaaraas skriver avslutningsvis at det beste for alle parter burde være at man går inn i en ny reguleringsprosess på fritt grunnlag hvor hensynet til samråd og medvirkning blir bedre og korrekt ivaretatt.
Etter det Moss Avis får opplyst har Petter Olsen i Hvitsten engasjert seg økonomisk for å få advokatens vurdering på bordet.
Publisert fredag 28. oktober 2005 kl. 00:00.
Sist oppdatert fredag 28. oktober 2005 kl. 11:40.
Reis fra Rygge
Besøk vår reiseportal!
Ta en lokal quiz!
Test deg selv her.
Skattesøk!
Søk i skattelistene her.
Se lokale videoer
Se videoer fra ma.tv her.
(13 bilder)
(27 bilder)
(8 bilder)
(45 bilder)
(12 bilder)
(17 bilder)
| TV2: | 21:20 | Været |
|---|---|---|
| DR1: | 21:25 | Jersild Live |
| BBC World: | 21:30 | World Business Report |
| Sky News: | 21:30 | News, Sport & Weather |
| SVT HD: | 22:00 | Debatt (1) |