FARGERIKT: Illustratør Eldbjørg Ribe (t.v.) og barnehagestyrer Ann-Katrin Berget ved et av bildene som pryder barnehagens inngangsparti.
Kjøp bildeBarnehage med utendørskunst
Som et ledd i prosjektet "vårt uterom" har Ekholt Barnehage valgt å pryde hovedbygningen sin med seks fargerike bilder av illustratøren Eldbjørg Ribe.
Hun er blant annet kjent for illustrasjoner i barnebøker og lærebøker for grunnskolen. Jeg har brukt oljemaling og flere lag båtlakk for at bildene skal tåle vær og vind, sier Ribe. Torsdag ettermiddag var hun på plass i Ekholt Barnehage da bildene ble montert på barnehagens yttervegger. Bildene viser kjente eventyrfigurer og dyr. Tema er vennskap, musikk, natur og glede. Barnehagens styrer, Ann-Katrin Berget er svært fornøyd med bildene, og gleder seg til å vise de til barna. Motivene med eventyrfigurer er noe som barna kan kjenne seg igjen i, og jeg tror de vil bli veldig begeistret, sier Ann-Katrin Berget.