Flyturen forsinket i to døgn

Hedda Teig Halvorsen og Kristoffer Hansen fra Son skulle på ferie til Thailand, men reisen ble ikke helt slik som planlagt. Avreisedag var opprinnelig onsdag, men da Moss Avis snakket med dem i morges var de enda ikke kommet seg av gårde.

Annonse
Annonse

- Vi kom oss ombord på flyet, og alt virket som det gikk på skinner. Vi var uvitende om at vi kom til å sitte der i 5 timer, sier Hansen.

Han og kjæresten ble sammen med resten av passasjerene på flyet kjørt til hotell Plaza for overnatting der. Beskjeden de fikk var at det var en feil på hydraulikken på det ene hjulet, og at delen de trengte til dette skulle bli sendt fra Bangkok.

Den høyst nødvendige delen kom i går, og flyet skulle vært i orden. Men slik ble det ikke.

- Vi fikk beskjed om at enda en feil var oppstått. Hva slags feil vet vi ikke.

Skal lette kl. 12

Kjæresteparet dro i går formiddag hjem til Son.

- Vi så ingen grunn til å bli igjen på Plaza, siden vi regnet med at problemet ikke ble ordet opp i går, forteller Hansen.
Han legger til at de har valgt å møte opp på Gardermoen i dag, muligens har de hell med seg.

- Vi står nå i innsjekkingskø så dette lover jo godt, får Moss Avis opplyst over telefon.

Nå gjenstår det bare å se om flyet som skal lette kl 12 kommer seg opp i lufta eller ikke.