Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Fred. Olsen må fjerne ulovlig campingplass

Må vekk

Slik ligger campingplassen på Laksa, inngjerdet og med utsikt utover Sonskilen mot nordre Jeløy og Mossesundet. Problemet er at odden aldri har vært regulert til campingplass. – Anlegget må fjernes, skriver Vestby kommune i et brev til Fred. Olsen-selskapet Stavnes Byggeselskap.
Bestill bildet Kjøp bilde


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

– Vi har gitt frist til 20. juni med å fjerne anlegget, sier bygningssjef Hans Christian Fæste. Fred. Olsen sier han er kjent med kravet.

Fredag omtalte Moss Avis campingplassen på Tankodden på Laksa i Son.
Odden eies av et Fred. Olsen-selskap, og campingplassen er forbeholdt tidligere ansatte. Tankodden er ikke regulert for campingvirksomhet, og virksomheten anses som ulovlig.

Nå ønsker Vestby kommune å ta affære.

Frist

– Vi sendte et brev til Stavnes Byggeselskap fredag, der vi ga frist til 20. juni med å fjerne anleggene, opplyser bygningssjef Hans Christian Fæste.

Fæste sier at han ikke var klar over de formelle forholdene rundt Tankodden før kommunens rådgiver Roald Haugberg gjorde ham oppmerksom på saken i et notat datert 3. februar.
– At driften ikke hadde noen formell godkjenning, var nytt for meg. Men kommunestyret har avsatt dette området til friluftsområde i kommuneplanen, og da er det vår oppgave å følge det opp. Det regner jeg med at Fred. Olsen-selskapet også gjør, sier Fæste og legger til at saken følger vanlig prosedyre.
– Det betyr at dersom Fred. Olsen ikke overholder fristen, varsler kommunen pålegg og tvangsmulkt.

Bruken kjent

Fred. Olsen sier dette i en e-post til Moss Avis:
«– Jeg er kjent med at det er kommet brev fra planavdelingen i Vestby kommune vedrørende «tankodden». Bruken av området til fritid/camping av ansatte og pensjonister har vært gjengitt i utallige offentlige dokumenter opp gjennom årene. Selv vet vi ikke når Shell begynte med denne bruk, om det er 50 år siden eller så.»

Fred. Olsen fortsetter:
«Selv kjøpte vi tankodden nettopp for at vi sammen med kommunen kunne komme frem til en helhetlig plan for Laksa-landet. Frem til en slik plan foreligger har vi valgt å la de tidligere Shell ansatte, og i senere tid også noen fra våre selskaper, fortsette å bruke området til fritid og camping.
Utover det kan jeg bare si at vi selvsagt vil sette oss inn i kommunens henvendelse, og for øvrig saksbehandle den på ordinær måte.»

Publisert tirsdag 09. februar 2010 kl. 00:00.
Sist oppdatert tirsdag 09. februar 2010 kl. 08:42.

Annonse

Kommentarer

Anonyme kommentarer forhåndsmodereres før de blir synlige. Ønsker du at din kommentar skal bli synlig med det samme, krever vi at du registrerer deg med ditt mobilnummer.

Logg inn her

Ny bruker eller glemt passord?

Fyll inn mobilnummeret over for å få tilsendt et engangspassord. Du kan bytte passord når du har logget inn

Mobilnummer og innlogging ber vi om for å holde et godt nivå på diskusjonene. Hvis du er logget inn, blir din kommentar publisert umiddelbart. Anonyme kommentarer må godkjennes av redaksjonen før publisering.


» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


Snarveier

Reiseportalen Reis fra Rygge

Besøk vår reiseportal!

quiz Ta en lokal quiz!

Test deg selv her.

Skattesøk Skattesøk!

Søk i skattelistene her.

moss avis tv Se lokale videoer

Se videoer fra ma.tv her.

Se video fra brannen på Røed gård

Årets bryllupstrender

Styr helikopteret med Iphone

Se flere videoer

Søk i skattelistene
for 2008

Nyheter på tv/radio

SVT 2: 21:15 Agenda (8)
TV2 Nyhetskanalen: 21:30 LørdagsMagasinet
Sky News: 21:30 News, Sport & Weather
P2: 22:00 Dagsnytt med værmelding
P1: 22:00 Dagsnytt med værmelding

» Gå til TV Guiden

Annonse