Ranet: Mix-kisoken ble ranet av tre maskerte menn, væpnet med kniv og pistol. Dette bildet er fra et ran av den samme kiosken i januar 2008.
Kjøp bildeKiosk i Vestby ranet med kniv og pistol
Tre maskerte personer truet torsdag kveld til seg penger og varer fra Mix-kiosken i Vestby sentrum. Ifølge politiet var de væpnet med kniv og pistol, og de er fremdeles på frifot.
Lensmann ved Vestby lensmannskontor, John Erik Veseth, bekrefter overfor moss-avis.no at politiet leter etter tre ranere.
– Det var rundt klokken 22 i går kveld at Knoll og Tott, eller Mix-kiosken, ble ranet av tre personer. Ranet skjedde idet kiosken var i ferd med å stenge. De tre var delvis maskert, og væpnet med kniv og pistol, sier Veseth.
Tømte kassa og en safe
En mannlig ansatt i tenårene var alene i kiosken da ranerne stormet inn.
– De fikk truet til seg et foreløpig ukjent pengebeløp, i tillegg til noe tobakksvarer, telefonkort og lignende, fortsetter lensmannen.
Pengene skal ha blitt tatt både fra kassaapparatet og en safe på bakrommet.
God beskrivelse
– Ble ranerne fanget på overvåkningsfilm?
– Ja, det ble de. Vi har dessuten fått et godt signalement av de tre av ekspeditøren, sier Veseth.
De tre ransmennene beskrives slik:
1: Iført en glatt, større dunjakke og en grå joggebukse. Han hadde også på seg mørke sko med hvite felt på hælen. Mellombrun i huden. I begynnelsen av 20-årene.
2: Iført hansker, mørk bukse med lysebrunt belte, og gråsort jakke med lys stripe på ryggen. I begynnelsen av 20-årene.
3: Iført brun-sjakkmønstret jakke, mørke bukser og sorte Puma-sko med hvite striper. Også han i begynnelsen av 20-årene.
Ønsker tips
– Det er ukjent for oss hvordan de forlot stedet. Det er blitt søkt med hund etter dem, men uten resultat. Vi er nå på stedet og gjør tekniske undersøkelser, sier lensmann John Erik Veseth til moss-avis.no.
– Vi er selvfølgelig svært interessert i tips og opplysninger fra folk som kan ha sett noe mistenkelig i området rundt klokken 22. vi ønsker kontakt med alle som kan sitte på opplysninger, avslutter lensmannen.