Moss AvisNyheter
E6: Vil merke nedgangen i veisaltingen (Geir Hansen)
Kjøp bilde
Verdien på trærne som ble fjernet ble anslått til et sted mellom tre og fire millioner kroner. Da Vegvesenet ble konfrontert med disse tallene i begynnelsen av juli, hadde de ingen planer om å begrense veisaltingen.
- Vi har et større fokus på fremkommelighet og sikkerhet og har økt antall kilometer som slates for å få bar vei. Større svingninger rundt null grader kan også har ført til at vi har saltet oftere, forklarte avdelingsdirektør i Vegdirektoratet, Erik Norstrøm til Aftenposten.
Statssekretær ved Samferdselsdepartementet, Lars Erik Bartnes, sier til NTB at saltbruken skal ned. Til samme mediekanal forteller han videre at de er fullt klar over problemene med saltbruken, og at Samferdselsdepartementet forsker på hvordan man kan bruke mindre salt.
Leder i Miljøvernforbundet, Kurt Oddekalv, ønsker å gå lenger:
- Det tar liv, ødelegger vann, biler og bygninger. Jeg vil rett og slett ha et forbud, sier han og legger til at veisalting fører til matjord, grunnvann og innsjøer blir ødelagt.
Les også: Store saltskader langs E6
Publisert lørdag 31. juli 2010 kl. 10:28.
Sist oppdatert lørdag 31. juli 2010 kl. 10:34.
Reis fra Rygge
Besøk vår reiseportal!
Ta en lokal quiz!
Test deg selv her.
Skattesøk!
Søk i skattelistene her.
Se lokale videoer
Se videoer fra ma.tv her.
(13 bilder)
(27 bilder)
(8 bilder)
(45 bilder)
(12 bilder)
(17 bilder)
| SVT 2: | 22:25 | Rapport |
|---|---|---|
| DR2: | 22:30 | Deadline |
| BBC World: | 22:30 | HARDtalk |
| Sky News: | 22:30 | News, Sport & Weather |
| TV2 Danmark: | 22:30 | Vejret |
Kommentering tilgjengelig mellom kl. 08:00 og kl. 21:30