Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Ønsker ikke frislipp på driftstilskudd til fysioterapeuter

Kommuneoverlege Knut Michelsen er skeptisk til å gå bort fra dagens ordning med driftstilskudd til f

Kommuneoverlege Knut Michelsen er skeptisk til å gå bort fra dagens ordning med driftstilskudd til fysioterapeuter.
Bestill bildet Kjøp bilde


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

Kommuneoverlege Knut Michelsen i Moss hilser debatten om driftstilskudd velkommen, men tror ikke frislipp er løsningen.

– Nei, det ville jo bety det samme som fri etablering av fysioterapeuter. Da vil det offentlige miste kontrollen på hvor mye man bruker på fysioterapeuter i Norge, sier Michelsen.

Tror ikke

Han kan ikke tro at Stortinget vil ønske å slippe dette helt fritt.
– Men ser du problemet ved at noen fysioterapeuter da har avtalen hele sitt yrkesliv, mens andre aldri får et driftstilskudd fordi det ikke er flere tilgjengelige i kommunen?
– Men slik er det jo med leger og. De legene som ikke har avtale må finne noe annet å gjøre, for eksempel på sykehus, sier Michelsen. I Moss er det for tiden avtaler med fysioterapeuter om 21 driftstilskudd. I forhold til leger, som egentlig har en litt annen ordning, er det 30 avtaler.

Mindre i refusjon

Etter en omlegging av finansieringsordningen vil det fra sommeren av være slik at et hundre prosent driftstilskudd skal ligge på rundt 400 000 kroner. Kommunene skal da få ekstra midler til å dekke dette. Samtidig er det vedtatt en reduksjon i refusjonspengene.
– Dette er en omlegging som Norsk Fysioterapiforbund er sterkt i mot, fordi det vil blant annet gå utover de fysioterapeutene med små driftstilskudd, sier informasjonsleder Vidar Rekve i Norsk Fysioterapiforbund.

Publisert fredag 05. februar 2010 kl. 00:00.
Sist oppdatert fredag 05. februar 2010 kl. 08:47.

Annonse

Kommentarer (0)

Kommentering tilgjengelig mellom kl. 08:00 og kl. 21:30

Snarveier

Reiseportalen Reis fra Rygge

Besøk vår reiseportal!

quiz Ta en lokal quiz!

Test deg selv her.

Skattesøk Skattesøk!

Søk i skattelistene her.

moss avis tv Se lokale videoer

Se videoer fra ma.tv her.

Årets bryllupstrender

Styr helikopteret med Iphone

Hverdagssminke på to minutter

Se flere videoer

Søk i skattelistene
for 2008

Nyheter på tv/radio

NRK 2: 01:20 fra Østfold
BBC World: 01:30 Asia Business Report
Sky News: 01:30 CBS News
TV5 Frankrike: 01:35 Le debat TSR
NRK 2: 01:40 fra Hedmark og Oppland

» Gå til TV Guiden

Annonse