Moss AvisNyheter
Kommuneoverlege Knut Michelsen er skeptisk til å gå bort fra dagens ordning med driftstilskudd til fysioterapeuter.
Kjøp bilde
– Nei, det ville jo bety det samme som fri etablering av fysioterapeuter. Da vil det offentlige miste kontrollen på hvor mye man bruker på fysioterapeuter i Norge, sier Michelsen.
Han kan ikke tro at Stortinget vil ønske å slippe dette helt fritt.
– Men ser du problemet ved at noen fysioterapeuter da har avtalen hele sitt yrkesliv, mens andre aldri får et driftstilskudd fordi det ikke er flere tilgjengelige i kommunen?
– Men slik er det jo med leger og. De legene som ikke har avtale må finne noe annet å gjøre, for eksempel på sykehus, sier Michelsen. I Moss er det for tiden avtaler med fysioterapeuter om 21 driftstilskudd. I forhold til leger, som egentlig har en litt annen ordning, er det 30 avtaler.
Etter en omlegging av finansieringsordningen vil det fra sommeren av være slik at et hundre prosent driftstilskudd skal ligge på rundt 400 000 kroner. Kommunene skal da få ekstra midler til å dekke dette. Samtidig er det vedtatt en reduksjon i refusjonspengene.
– Dette er en omlegging som Norsk Fysioterapiforbund er sterkt i mot, fordi det vil blant annet gå utover de fysioterapeutene med små driftstilskudd, sier informasjonsleder Vidar Rekve i Norsk Fysioterapiforbund.
Publisert fredag 05. februar 2010 kl. 00:00.
Sist oppdatert fredag 05. februar 2010 kl. 08:47.
Reis fra Rygge
Besøk vår reiseportal!
Ta en lokal quiz!
Test deg selv her.
Skattesøk!
Søk i skattelistene her.
Se lokale videoer
Se videoer fra ma.tv her.
(18 bilder)
(25 bilder)
(16 bilder)
(7 bilder)
(6 bilder)
(7 bilder)
| NRK 2: | 01:20 | fra Østfold |
|---|---|---|
| BBC World: | 01:30 | Asia Business Report |
| Sky News: | 01:30 | CBS News |
| TV5 Frankrike: | 01:35 | Le debat TSR |
| NRK 2: | 01:40 | fra Hedmark og Oppland |
Kommentering tilgjengelig mellom kl. 08:00 og kl. 21:30