(Illustrasjonsbilde)
Kjøp bildeStortingsrepresentanter til Moss
Politikerene fra Stortinget kommer for å bli informert om situasjonen i Moss og legge press på arbeidet med en fergefri forbindelse.
Samferdselsutfordringer
Det har den senere tid vært stort fokus på samferdselsutfordringene i Moss.
FrP, Høyre og KrF har ikke ønsket å delta i en politisk aksjon på samme måte som AP, V og Rødt. De har ønsket å blokkere trafikken for å skape ytterligere kaos.
FrP, Høyre og KrF ønsker heller å vise Stortingspolitikerne hvor store trafikkutfordringer som eksisterer i Moss som følge av fergetrafikken. I dag kommer derfor Per Sandberg , leder av Stortingets transportkomite, FrP, Line Henriette Holten Hjemdal, Stortingsrepresentant, Østfold KrF og Ulf Leirstein som er Stortingsrepresentant i Østfold FrP.
Fra Moss vil gruppeleder i FrP - Erlend Wiborg, gruppelder Tage Pettersen, i Høyre og gruppelder Anne Siri Walle fra KrF møte opp.