STØTTE: Tage Pettersen og rundt 200 andre møtte opp da det ble arrangert fakkeltog gjennom Dronningensgate i Moss mandag til støtte for å beholde akuttmottaket.
Kjøp bildeTage Pettersen vil overbevise sykehusledelsen
Moss' påtroppende ordfører kjemper videre for å bevare akuttmottaket i Moss.
På bystyret mandag ba Pettersen ordfører Paul-Erik Krogsvold om å skrive et brev til ledelsen ved Sykehuset Østfold og kreve at akuttmottaket i Moss opprettholdes inntil videre.
Svaret var ifølge Pettersen kort og konkret: «ja».
I dag ettermiddag vil den påtroppende ordføreren møte sykehusledelsen for å diskutere saken.
– Jeg håper at ledelsen hører på bekymringsmeldingene fra mossinger, sier han.
– Ikke liv og død
Sykehusets kommunikasjonsdirektør, Anne Grethe Erlandsen, har tidligere uttalt seg til media og sagt at et stengt akuttmottak ikke vil gå utover pasientsikkerheten. Det er Pettersen delvis enig i.
– Jeg håper hun har rett. Jeg tror ikke det er et spørsmål om liv og død. Dette handler mer om at når man først må til Fredrikstad, så blir kapasiteten der sprengt. Det går utover selve kvaliteten på tilbudet, sier han.
– Hva tror du vil skje?
– Det er sykehuset som vil bestemme til slutt, men vi håper vi kan påvirke dem nok til å ta den rette avgjørelsen, svarer han.
Les også: Gikk i fakkeltog for å bevare akuttmottaket i Moss