Sjeldent store problemer: Lastebilsjåfør Mattias Verner kjører denne strekningen hver søndag, men har aldri før opplevd kø lignende den i går ettermiddag. Han brukte da en halvtime fra Mosseporten til rundkjøringen ved fergeleiet, en strekning som vanligvis tar kun få minutter. Verner beregnet total tid i kø i går til rundt to timer.
Kjøp bildeTotalt trafikk-kaos i Moss sentrum
Halvannen times fergeventing og busser som er mer enn 45 minutter forsinket. Trafikkaoset i Moss sentrum vil ingen ende ta.
Lørdag kunne Moss Avis konstatere at Moss ikke får noe av den store, statlige potten øremerket til å løse trafikale problemer i Norges byer.
redrikstad og Sarpsborg er begge med i ordningen, men Moss når ikke opp. Det er Østfold fylkeskommune som har foretatt vurderingen og prioriteringen, og Mossepolitikerne reagerer sterkt.
– Dette er helt uholdbart. Som jeg har sagt tidligere, skal ikke Moss som by behøve å lide for at vi har en riksvei gjennom byen vår. Her må staten bli med på spleiselag, men vi får ikke gehør for saken vår på Stortinget, sier Tage Pettersen (H).
Mangler virkemidler. Han sørget for at Mosseutfordringene ble tatt opp i Stortingets spørretime i April i år, men utfordringen til samferdselsministeren ble møtt med avvisning.
– Jeg skjønner ikke hvilke virkemidler vi nå skal ta i bruk for å få løst problemene. Dette r helt håpløst, sier Høyrepolitikeren.
rene Johansen, stortingsrepresentant for Arbeiderpartiet, påpeker Moss faller utenfor den nåværende ordningen fordi byen ikke er stor nok.
– Dette er likevel ingen unnskyldning for fylkeskommunen til ikke å prioritere penger til å løse trafikkproblemene i Moss, understreker hun.
Begge politikerne mener at de har arbeidet hardt for å sette søkelyset på Moss’ trafikale utfordringer, og er altså svært skuffet over at de ikke når frem verken på Stortinget eller overfor fylkeskommunen.
Store bussforsinkelser
Søndag ettermiddag var sto fergekøen fra kaia helt opp på innfartsveien. Som følge av dette var også byens busser over 45 minutter forsinket.
En indignert abonnent tok kontakt med Moss Avis i går ettermiddag, og fortalte at han ble møtt med total avvisning da han ringte Østfold kollektivtrafikk (ØKT) sitt opplysningsnummer.
– Jeg forklarte at jeg hadde ventet i mer enn 45 minutter, og damen i den andre enden skyldte på trafikkproblemer som ØKT ikke kunne noe for. Jeg sa da at jeg ønsket transport med taxi i stedet, og fikk til svar at det måtte jeg gjerne gjøre, men jeg kom ikke til å få noen refusjon fra dem. Deretter la hun på, forteller den opprørte abonnenten som følte seg svært dårlig behandlet.
Han hadde også konfrontert damen i røret med konsesjonsvilkårene for ØKT og deres plikt til å bringe folk fra A til B til planlagt tid, og også da blitt møtt med avvisning.
Da Moss Avis selv forsøkte å kontakte ruteopplysningen i går, nådde vi ikke frem på grunn av stor kø på linjen.
Enorm fergekø
Moss Avis’ egen nettjournalist besøkte fergeleiet i går ettermiddag, og fikk opplyst at det var minst én ferges ventetid innenfor betalingsområdet. I tillegg måtte man antakelig beregne to fergers ventetid for å komme seg gjennom sentrum og til billettluken.
– En total ventetid på halvannen time er antakelig ingen overdrivelse, mente nettjournalisten.
I dag skal Bastø Fosen sette inn en midlertidig fjerde ferge mellom Moss og Horten. Det gjenstår nå å se om dette bidrar til å løse trafikkaoset, i alle fall for sommeren. Bastø Fosen opplyser at den fjerde fergen vil fungere fra i dag til og med 22. august.