Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Uenige med miljømafien

Pant alt. Alltid.

Norsk Resirk forsikrer om at alle bokser tas i mot - også svenskebokser.
Bestill bildet Kjøp bilde


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

Norsk Resirk slår tilbake mot forrige ukes påstander fra Miljømafiaen om at utenlandske bokser ikke kan pantes.

Forrige uke skrev vi om høyskolestudentene som ville sette fokus på problemet med utenlandske aluminumsbokser, og at disse ikke kunne pantes. Nå reagerer Norsk Resirk på påstandene.

- De har helt rett i at dette er et problem i Østfold. Men det er ikke fordi boksene ikke kan pantes - derimot fordi østfoldinger er dårligere til å pante generelt enn resten av landet, sier informasjonssjef Synnøve Castillano i Norsk Resirk.

Tar i mot alt

Hun forteller at det hvert år pantes over ti millioner fremmedbokser, og at de registrerer rundt 2000 nye utenlanske strekkoder i året.

- Det hender fra tid til annen at panteautomaten spytter ut bokser fremmedbokser, men det er kun fordi de ikke er registrert ennå, forteller Castillano videre. Hun mener det virker imot sin hensikt at høyskolestudentene reiser rundt og ber om et felleseuropeisk pantesystem.

- Vi tar som sagt imot alle bokser, men du får selvfølgelig ikke pant for flasker du ikke har betalt pant for i Norge.

Metallet utnyttes

Når det gjelder Miljømafiaens oppfordring om å utnytte markedet for aluminium, har hun følgende tilsvar:

- Vi har allerede en måte å utnytte aluminiumsboksene på - de blir til nye aluminiumsbokser.

Publisert onsdag 20. februar 2008 kl. 00:00.
Sist oppdatert onsdag 20. februar 2008 kl. 19:21.

Annonse

Kommentarer (0)

Kommentering tilgjengelig mellom kl. 08:00 og kl. 21:30

Snarveier

Reiseportalen Reis fra Rygge

Besøk vår reiseportal!

quiz Ta en lokal quiz!

Test deg selv her.

Skattesøk Skattesøk!

Søk i skattelistene her.

moss avis tv Se lokale videoer

Se videoer fra ma.tv her.

Her går fisketyven amok

Høstens hotteste frisyre

Treningstips: Stram deg opp til høsten

Se flere videoer

Søk i skattelistene
for 2008

Nyheter på tv/radio

Al Jazeera Int.: 23:30 Inside Story
Sky News: 23:30 Sky News at Ten
TV2 Nyhetskanalen: 23:35 Nyhetshjulet

» Gå til TV Guiden

Annonse