Vil fly til København og Stockholm
København og Stockholm er de destinasjonene næringslivet helst vil kunne fly til fra Moss Lufthavn Rygge.
En rekke NHO-bedrifter i Østfold, Oslo og Akershus har nylig deltatt i en spørreundersøkelse om hvilke destinasjoner man helst så at Moss Lufthavn Rygge hadde.
Svarene viser at København og Stockholm topper listen, men svært mange har også blinket ut Amsterdam, Frankfurt og London. Innenriks var det Bergen, Trondheim og Stavanger som skilte seg ut.
Dette kom ikke som noen stor overraskelse på oss. Nå skal vi kombinere denne undersøkelsen med en større markedsundersøkelse om reisevaner. Dette vil oss et godt grunnlag for å kunne gå i en dialog med flyselskapene om hvilke destinasjoner som man bør kunne gå for, sier Pål Tandberg i RSL.
Han er opptatt av at næringslivet benytter seg av de rutetilbudene som måtte komme.
Det krever en viss lojalitet. Vi kan ikke vente å beholde ruter som kanskje mange ønsker, men som få vil bruke, sier Pål Tandberg i RSL.