Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Vil oppfordre konfirmantforeldre

Det er stort behov for Natteravnene i Moss sentrum men vi trenger flere frivillige, sier Anne Askers

Det er stort behov for Natteravnene i Moss sentrum men vi trenger flere frivillige, sier Anne Askersrud. Nå får hun trolig hjelp.
Bestill bildet Kjøp bilde


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

Leder for Natteravnene, Anne Askersrud, vil samarbeide med kirken for å løse deres tilbakevendende problem; Å få nok folk til å gå som natteravn.

Natteravnene i Moss sliter med å fylle opp vaktlistene. Det vil Anne Askersrud nå gjøre noe med.
- Jeg har aldri møtt en som er negativ til arbeidet vi gjør, men vi skulle gjerne vært flere så vi får fylt opp vaktlistene våre, forteller leder i Natteravnene i Moss, Anne Askersrud.

Sognepresten oppfordret

Askersrud forteller at problemet fikk styret i Natteravnene til å være kreative og tenke i nye baner.
- Vi fikk vridd huene våre og kom på noen løsninger. Jeg bladde i gjennom brosjyren vi fikk i posten angående kirkevalget som er nå snart, og jeg leste at en av de viktigste satsningsområdene er barn og ungdom, fortsetter den engaserte natteravnen.
Askersrud ringte derfor Moss og Jeløy menighet, og kom i kontakt med Diakon Ragnhild Stranden. Der la hun fram forslaget sitt om et uoffisielt samarbeid mellom Natteravnene og Kirken.
Askersruds bønn førte til at Sogneprest i Moss Kirke, Anders Leknes, oppfordret menigheten på slutten av forrige gudstjeneste til å melde seg på, og gå natteravn en natt eller to.

- Må ut i gatene

- Det finnes jo et tilbud som heter nattåpen kirke. Men dette er ikke bra nok for å hjelpe ungdommen. Vi må ut i gatene, sier Askersrud bestemt, med god erfaring fra mange skremmende opplevelser i gatene i Moss Sentrum, på natten.

Sammen med Stranden kom Askersrud frem til et godt forslag.

Vil oppfordre foreldre

- Det er jo snart tid for konfirmasjonsmøter for en ny gruppe ungdommer. Vi snakket om dette og kom frem til at det må være mulig å få i gang en ordning der konfirmantforeldrene blir oppfordret til å gå en natt hver, forteller Askersrud.

Hun er meget fornøyd med hjelpen kirken vil stille opp med, og håper mange stiller opp i de mørke, kalde høstnettene vi har foran oss.
- Det skal ikke så mye til. En natt er mye bedre enn ingenting, og vi er ikke så mange fra før, så vi tar i mot all hjelp.
- Styret går hver helg, også har vi et lite lager av folk som går av og til. Vi forventer at det kommer noe ut av dette som hjelper natteravnene og gjør Moss til et tryggere sted om natten i helgene, avslutter hun.

Les også: Vil samarbeide på tvers av kommunene

Publisert torsdag 13. august 2009 kl. 00:00.
Sist oppdatert torsdag 13. august 2009 kl. 14:50.

Annonse

Kommentarer



» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


Snarveier

Reiseportalen Reis fra Rygge

Besøk vår reiseportal!

quiz Ta en lokal quiz!

Test deg selv her.

Skattesøk Skattesøk!

Søk i skattelistene her.

moss avis tv Se lokale videoer

Se videoer fra ma.tv her.

Her går fisketyven amok

Høstens hotteste frisyre

Treningstips: Stram deg opp til høsten

Se flere videoer

Søk i skattelistene
for 2008

Nyheter på tv/radio

NRK Alltid nyheter: 21:15 Aktuelt
TV2: 21:20 Været
DR1: 21:25 Jersild Live
BBC World: 21:30 World Business Report
Sky News: 21:30 News, Sport & Weather

» Gå til TV Guiden

Annonse