7. plass for Østberg i Finland
Våler-føreren kjempet seg tilbake til 7. plassen i Rally Finland. (Foto: Adapta Motorsport)
Det endte med en 7. plass for Mads Østberg i Rally Finland.
Tekst: Marius Solberg
Østberg gjorde et forsøk på å ta 6. plassen fra Matthew Wilson, men manglet 7, 1 sekunder og endte på 7. plass, etter ha redusert avstanden fra et minutt og 55 sekunder fra i dag morges.
- Godt fornøyd
- Hele teamet er veldig godt fornøyd med hva gutta har oppnådd ute på prøvene med en fire år gammel bil. Vi er også veldig fornøyd med kvalitet og dyktighet på alle områder i teamet for øvrig. Det var en stor skuffelse for Mads og Jonas da de tapte neste tre minutter på en uflakspunktering i går på SS5. Vi er veldig fornøyd med måten Mads la det bak seg, holdt fokus, og kom tilbake i samme tempo umiddelbart. De falt ned fra 7. til 25. plass etter punkteringen. Vi må tillate oss å si at det er imponerende å kjempe seg tilbake til 7. plassen, skriver teamet i en pressemelding.
Det var favoritt Jari-Matti Latvala som tok seier på hjemmebane. Petter Solberg endte til slutt på en 4. plass, 30,7 sekunder bak Latvala.
Publisert lørdag 31. juli 2010 kl. 17:52.
Sist oppdatert lørdag 31. juli 2010 kl. 17:58.