Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Dramatisk diskusjon om post

DISKUSJON  Jon Pedersen fra Trøsken IL (t.v.) var ikke mye blid etter dagens langdistanseløp ved Skj

DISKUSJON Jon Pedersen fra Trøsken IL (t.v.) var ikke mye blid etter dagens langdistanseløp ved Skjeberg. Her i diskusjon med landslagstrener Jarle Ausland og flere andre orienteringsløpere. Foto: SPORTMEDIA
Bestill bildet Kjøp bilde


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

Jon Pedersen fra Trøsken IL var ikke mye blid etter dagens langdistanseløp ved Skjeberg. Her i diskusjon med landslagstrener Jarle Ausland og flere andre orienteringsløpere.
– En kinkig situasjon. Posten skulle aldri vært plassert ettersom kartet ikke stemte 100 prosent. Dette burde kontrollrutene funnet ut i forkant av konkurransen, sier landslagstrener Jarle Ausland.
Det ble levert inn protest på dagens herreløype i orientering i Skjeberg, og det ble dramatisk. Flere av landets beste o-løpere raste når de kom i mål, og mente at det måtte være noe skikkelig galt på den 27 av de totalt 35 postene i den 14,5 kilometer lange herreløypa. Det var Trøsken-løper og stortalentet Jon Pedersen som leverte inn protest på dagens løype i klassen for menn, men denne ble avvist av arrangørene Halden SK og Sarpsborg OL. Pedersen bommet flere minutter på den aktuelle posten, og er en lovende løper som satset alt i helga på en plass i nordisk mesterskap. Nå kan han kanskje se seg langt etter en plass. Sportssjef Gøran Andersson har ikke bestemt seg ennå om posten får avgjørende betydning for uttaket til nordisk mesterskap. Uttaket offentliggjøres mandag ettermiddag. 10 herreløpere får plass til nordisk mesterskap på Bornholm.

Publisert mandag 16. april 2007 kl. 00:00.
Sist oppdatert mandag 16. april 2007 kl. 00:00.

Annonse

Kommentarer (0)

Kommentering tilgjengelig mellom kl. 08:00 og kl. 21:30

Her stikker danskene av med seieren

Josefsson blir i Herulf

André Jauert etter Kragerø-seieren

Se flere videoer

Sport på tv/radio

Viasat HD: 22:15 Fotball: UEFA Champions League Playoff
Viasat Fotball: 22:15 UEFA Super Cup 2010
TV4: 22:25 TV4Sporten
Viasat Sport 3: 22:30 Rally World
Extreme Sport: 22:30 FIM World Motorcross

» Gå til TV Guiden

Annonse