NY TILVÆRELSE

Et ekte brakkeliv er i vente for MFK: Disse brakkene skal etter hvert utgjøre Moss FKs nye kontorer og klubblokaler på Melløs. Klubben skal pusse dem opp og lover større plass og gode fasiliteter for alle. (Foto: Terje Holm)

Kjøp bilde

Et ekte brakkeliv er i vente for MFK

Rehabiliteringen av Melløs stadion er i full gang, og snart blir det brakkeliv for Moss FKs del.

Annonse
Annonse

Brakkelandsbyen som i dag står på Skarmyra, skal nemlig flyttes til Melløs. Og der skal fotballklubben innrede kontorer og klubblokaler, noe nestleder i MFK, Geir Henæs, gleder seg til.

– Brakketilværelsen blir positiv for vår del. Når vi først har gått inn for denne løsningen, er jeg sikker på at dette vil bli veldig bra. Og vi ender jo faktisk opp med større plass enn vi har nå, forteller Henæs.

MFK mister nemlig mye plass av sine nåværende lokaler når stadionbygget skal bygges om.

Veggen mellom dagens klubbrom og kafeteriaen skal bort, og der skal det innredes en «mixed zone» med direkte adgang fra begge lags garderober og arbeidsmuligheter for pressen.
– Jeg venter på de siste tegningene fra arkitekten, men har sett skisser. Det blir veldig bra, og helt i tråd med forholdene på andre arenaer, sier Geir Henæs.

Gjenskape miljøet

Det skal også bygges en trapp fra dissse lokalene og opp til rommet på dagens hovedtribune, der det også skal deles inn til kontorplasser.

Fire av dagens MFK-kontorer blir borte, men disse skal altså integreres på nytt i brakkelandsbyen som skal opp ved siden av tribuneanlegget.

– Jeg har sett på brakkene, og de kommer til å gjøre nytten for oss. Der skal vi pusse opp og skape gode arbeidsforhold for alle, både unge og eldre. Ikke minst ønsker vi å gjenskape det gode MFK-miljøet for alle som er glade i klubben, påpeker Geir Henæs.

Brakkelandsbyen har en størrelse på over 200 kvadratmeter, og arbeidet skal påbegynnes i løpet av sommeren og høsten. Hele rehabiliteringen av Melløs skal være ferdig innen 1. april 2011.

Ballen er død

Formannskapet i Moss vedtok mandag kveld å bevilge en totalramme på godt over 47 millioner kroner til hele utbyggingen av Melløs.

Det betyr at man nærmer seg beløpet på 58 millioner som en gang ble estimert for en eventuell bygging av Nye Melløs.
Men denne ballen vil ikke Henæs begynne å trikse med igjen.
– Vi har bestemt oss for å gå for løsningen som vi nå jobber med, og forholder oss helt og fullt til de planene. Og det kommer til å bli kjempebra, påpeker MFKs nestleder.

– Så Nye Melløs er et ikke-tema for dere?
– Vi har lagt Nye Melløs død. De planene får eventuelt komme opp igjen på et senere tidpunkt, sier Geir Henæs til Moss Avis.

Les mer om Moss Fotballklubb på våre MFK-sider