Tage Pettersen (H) sier nei til stadion-økonomien. foto jon-ivar fjeld
Kjøp bildeHøyre sier nei til det nåværende stadion-regnestykket
Her kan vi ikke gå for bygging før MFK kommer opp med et annet forslag. Vi kan ikke forplikte kommunen til en årlig kostnad på 7-8 mill, sier Tage Pettersen til Moss Avis.
Han presiserer at partiet ikke er imot bygging av nytt stadion, men at de ikke kan gå for økonomien i prosjektet.
Minimum syv til åtte millioner kroner i årlige utgifter er mer enn Moss kommune kan bære i ett prosjekt, sier Pettersen.
Betyr det at dere ikke stoler på Moss Fotballklubb når de sier at de vil komme til å ta sin del av utgiftene rundt stadionet?
Det handler ikke om det. Det handler om hvilke garan- tier vi har fått i forhold til prosjekter. Og vi føler vel at vi ikke har fått gode nok argumenter rundt den økonomiske delen av prosjektet, sier Pettersen.
Nå ønsker høyre-politikeren at klubben skal se på andre alternativer.
Vi ønsker å se nærmere på hvilke inntektsmuligheter som ligger i dette næringsbygget som MFK har planer om å sette opp. Vi ønsker at disse inntektene skal integreres i stadion-budsjettet, og vil ha større deler av denne andelen, forklarer han.