Moss AvisSport
Mads Østberg er klar for Rally Sweden, med ny look på bilen.
Foto: Adapta Motorsport
Kjøp bilde
Det var en stund usikkert om Østberg og kartleser Jonas Andersson ville kjøre VM-runden i Sverige, som starter førstkommende torsdag. Men under en test i går, søndag, ble feilen på deres Subaru Impreza WRC07 oppdaget.
- Vi vant feilen ganske raskt. Heldigvis. Det har vært frustrerende å få ødelagt gode løp, og jeg var nervøs for at vi måtte dra med oss dette til Sverige uten å finne en konkret årsak. Nå er jeg veldig glad, og vi er klare for å gjøre vårt beste, sier Mads Østberg mandag.
Ifølge en pressemelding fra Adapta-teamet lå feilen i bilens senterdiff.
- Senterdiffen lukker og åpner aktivt, datastyrt og basert på festet i veien. Denne mekanismen fungerte ikke slik den skal. Større tue skal faktisk ikke til for å velte et stort lass i høyt konkurransetempo, opplyses det i meldingen.
Østberg er glad feilen ble oppdaget, slik at han kan bruke ”gamlebilen” hos söta bror.
- Jeg er i utgangspunktet veldig glad i gamlebilen på glatt underlag. Derfor lar jeg den nye Subaru WRC 08 bli hjemme i garasjen, mens jeg velger den gamle i Sverige. Vi har fått opp et høyt tempo både på test og i løp, sier rallyføreren.
Adapta teamet introduserer forøvrig en ny look for Rally Sweden. Subaru blå, som var Subaru World Rally Teams varemerke, er nå fjernet. På bildet øverst i saken ser du hvordan bilen ser ut nå.
Publisert mandag 08. februar 2010 kl. 00:00.
Sist oppdatert mandag 08. februar 2010 kl. 20:08.
(15 bilder)
(14 bilder)
(13 bilder)
(11 bilder)
(3 bilder)
(27 bilder)
| Eurosport HD: | 09:00 | Snooker: Masters i Shanghai, Kina |
|---|---|---|
| Extreme Sport: | 09:00 | Winter X Games 14 |
| Eurosport: | 09:00 | Snooker: Masters i Shanghai, Kina |
| : | 09:30 | Match of the Week |
| BBC World: | 09:45 | Sport Today |