Leserbrev Dette er et debattinnlegg, skrevet av en ekstern bidragsyter. Innlegget gir uttrykk for skribentens holdninger.
May Hansen er sint!
Det May Hansen ikke skjønner, er at et regnskap inneholder både en inntekt- og en utgiftsside. Innvandringsregnskap er et ord som føyer seg inn i rekken av negativt ladede ord som venstresiden bruker som en slags hersketeknikk i mangel på gode argumenter.
Høyre ville med dette forslaget kartlegge hvor stor andel av flyktningene i Moss som etter fem år kan forsørge seg selv. Dette er en av parameterne som gir en indikasjon på god integrering.
Som MA helt riktig gjengir i artikkelen, kom ikke forslaget fra undertegnede, men jeg valgte å fremme forslaget på vegne av Høyres gruppe. Jeg personlig mener at en slik utredning ikke fanger opp de som befinner seg i et utdanningsløp – og av den grunn ikke kan forsørge seg selv.
En helt fersk NAV-rapport viser at halvparten av de som mottar sosialhjelp i Norge, er innvandrere. Dette sier noe om at vi er dårlig på integrering både i Moss og resten av landet. En slik utvikling er med på å uthule den velferdsstaten vi kjenner i dag.
Vi politikere har en kjempeutfordring med å integrere flyktninger som har fått lovlig opphold i Norge. Jeg skulle ønske jeg hadde svaret, men å beholde flyktninger ute i flyktningmottak anser jeg å være den absolutt dårligste måten.
Derfor var det viktig for meg å få Høyres gruppe til å stemme for å bosette 35 flyktninger – det antallet som IMDi anmodet kommunen om å bosette.