Det viser salgsstatistikk fra Klarnas mer enn 12.000 nettbutikker. Klarna er en betalingsløsning som gir deg mulighet til å betale med 30 dagers faktura når du handler på nett.
– Mens klær og sko, underholdning og skjønnhetsprodukter er de kategoriene som oftest blir netthandlet på nett av nordmenn, handler fremdeles et stort flertall mat- og apotekvarer i fysisk butikk. Samtidig er begge disse kategoriene blant dem hvor preferansen for netthandel øker sterkest så langt i år, sier markedsdirektør Thomas Elvestad i en pressemelding.
Det gjelder ikke bare i Norge, men også i en rekke andre land.
Våler på topp i Østfold
Flere av Østfold-kommunene handlet mindre på nett enn landsgjennomsnittet, viser tallene. Våler er imidlertid den kommunen blant Østfold-kommunene som ligger på netthandelstoppen. 14 prosent over gjennomsnittet.
I fjor var Råde på topp i Viken når det gjaldt netthandel, nå er de imidlertid nesten på bunn (14 prosent under gjennomsnittet) – bare innbyggerne i Sarpsborg handlet mindre på nett de første tre månedene i år, ifølge tall fra Klarna.
Mossingene er ganske jevne med innbyggerne i Fredrikstad og Halden og ligger ti prosent under landsgjennomsnittet når det gjelder netthandel de tre første månedene i år, viser tallene fra Klarna.

Bygda mellom byene handlet mest på nett