Rygge-jentene vant to av de tre innledende kampene og havnet på 2. plass i sin gruppe. Det holdt til videre avansement og i kvartfinalen skulle de ut mot ubeseirede Ikast.
De lokale 14-åringene ga jernet, men ble til slutt et par hakk for små i oppgjøret mot de suverene danskene. Cupeventyret er nå over for HK Rygge, som i ettermiddag skal ut i plasseringskamper om 5.-8. plass.
- Vi møtte et meget bra lag og det var nivåforskjell på oss. De hadde flere som sto fram og dette viser bare hvor lista ligger, sa Rygge-trener Anita Schwartz til Moss Avis etter kvartfinalen.
Tirsdag ettermiddag slo de tilreisende jentene fjorårets Norden Cup-vinner Gustavsberg i den første plasseringskampen og skal onsdag møte Torslanda i det som blir en kamp om 5.-plassen.
Knepne seiere
Son HK vant to og tapte to innledningsvis, noe som ikke holdt til en plass i sluttspillet.
- Vi er veldig glad for de to kampene vi har vunnet, sier trener Tonni Kjær, som ikke legger skjul på at det er tøffe motstandere de har å gjøre med i Norden Cup.
- Her møter de mye bedre lag enn de som de spiller mot normalt, fortsetter treneren, som mener at laget lærer mye gjennom deltakelse i cupen.
Son HK slo for øvrig Vestli IL 19-18 i den første plasseringskampen og vant deretter 20-19 over Nærbø. Onsdag spiller de sin siste kamp, og det blir da klart om Vestby-laget havner på 9. eller 10. plass i den prestisjefylte turneringen.
Kommentarer til denne saken