Leserbrev Dette er et debattinnlegg. Innlegget gir uttrykk for skribentens holdninger.
Jeg ville være forsiktig med påstander om at flere partier på venstresiden har motarbeidet sivil flyplassdrift fra Rygge slik Erlend Wiborg hevder i sitt innlegg i Moss Avis 25.8.2020. Det de røde partier og fagforeningene hadde problemer med Avinor om, var deres personal- og lønnspolitikk.
Jeg tror vi skal gå tilbake i historien da flyplassen ble nedlagt av de borgerlige partier med FRP, H og V i spissen. Ja da registrerte vi at Wiborg og Leirstein så elegant skulle få snudd stortingsgruppa til FRP slik at flyplassen ikke ble lagt ned.
Skjedde det, nei det var en bløff uten like. Dessuten tror jeg ikke at FRP snur i denne saken selv om de i dag er i opposisjon på stortinget. Jeg tror Wiborg må slutte å fri til Mossebefolkningen og andre med et smilefjes når han ikke har sitt eget parti i ryggen. Du har en mulighet til å gå inn for gjenoppbygging av Rygge Flyplass, men da må du skifte parti, ja hvis det er noe andre partier som vil ha deg da.
